Izjava dneva: Miljenko Jergović

Svetu ponuja fašizem po vzoru Augusta Pinocheta: takšen, ki je neugoden za...

Miljenko Jergović

Elektroliza meets Elektrana II

10.03.2010

V soboto se bo v Channell zero odvil dogodek Elektroliza meets Elektrana II.

Dagobert
 

Za širjenje elektronske glasbe nekdanjih jugoslovanskih republik na Elektrolizi nikoli ni bilo nobenih meja. Za hrvaškimi gosti, ki nas že nekaj časa tako na plesišču kot tudi sicer redno oskrbujejo z udarno svežo produkcijo, ne zaostaja niti srbska elektro scena, ki za razliko od naših sosedov temelji na precej mlajši, a prav tako izkušeni in nadobudni generaciji.

Drugo srečanje Elektrane bo priložnost za vnovično druženje artistov in didžejev, ki jim je poleg elektro-sintetične glasbe skupno tudi gostoljubje odra Elektrane novosadskega festivala Exit. Srbska predstavnika ter del organizacijske ekipe Kalson in Direct Control v Ljubljano prihajata v družbi svojega nemškega vzornika stare in nove elektro šole Dagoberta, za pristni domači avdio/vizualni kratki stik pa bodo tokrat poskrbeli elektro-tehniki Yas, E. B. King in Dr. Ek.

www.myspace.com/elektroliza

===========================================


Dagobert je v glasbeni svet, v katerem ustvarja 15 let, zašel v družbi majhne cenene klaviature. Že od vseh začetkov domuje pri nemški elektro podznamki Dominance Electricity (Mandroid (Breakin Records), Dynamik Bass System (Gigolo Records), MAS 2008 (Twilight 76, Electronic Corporation), Decal (Satamile Records) ter oldskul legende Newcleus), njegove zadnje izdaje pa lahko zasledimo na novi nemški elektronski založbi What What Rec.

Svojo produkcijo Dagobert vpeljuje v DJ sete, v katerih združuje različne sloge; elektro, novejši disco, bas linije, dub step in celo elemente klasične glasbe. Ob vsem nenehnem eksperimentiranju ustvarja unikaten glasbeni slog, v katerem spretno spaja preteklost s prihodnostjo.

Diskografija: http://www.discogs.com/artist/Dagobert.

www.myspace.com/tricklz
www.whatwhat.de
www.myspace.com/dominanceelectricity


Kalson je DJ in producent iz Niša, ki že od začetkov leta 1997 prisega na zvok sintesajzerjev, od katerih je nanj vplival minimoog. Nanj so vplivali tudi artisti Sem, Sbassship, Dagobert in Jean Michel Jarre. Skupaj z Alavuxom in Directom Controlom je eden od ustanoviteljev prve srbske elektro založbe E57, izdaja pa tudi pri nemških založbah Das Drehmoment in Dominance Electricity. V svojih DJ setih se oklepa hitrega in trdega elektra, občasno pa producira tudi italo in (space) robo disco. www.myspace.com/djkalson

Novosadski DJ in producent Direct Control, ki v Ljubljano prihaja tretjič, napada z arzenalom break bit ritmov in melodijami mračnih elektro sintov, začinjenimi z robotskimi vokali. Z drugimi besedami; nahaja se v prostoru Old in New School Electra. S kar nekaj izdajami, med katerimi je tudi himna srbskega elektra I Drive My Spaceship (na vinilu za nemško etiketo Das Drehmoment), je dejaven med številnimi nastopi, srbsko elektro založbo E57 in programom Elektrane. www.myspace.com/directdj

 
 
Posreduj:      

Komentarji

Za komentiranje morate biti prijavljeni.