Izjava dneva: Janez Stanovnik

Saj ni črn hudič, saj je vendar človek. In jaz se normalno s človekom...

Janez Stanovnik

Ubijalski hamburgerji

19.06.2009

V Arizoni so popularni hamburgerji z 8000 kalorijami.

V iskanju svoje tržne niše so se v Arizoni spomnili, da lahko prodajajo nesramno kalorične hamburgerje iin jih kot take celo oglašujejo. The Heart Attack Grill so odprli leta 2005 in od takrat je ta prehranjevalnica naletela na veliko odmevov. Tako pozitivnih kot negativnih.

Zagovorniki zdrave prehrane so bili ogorčeni nad tem, da so hamburgerje poimenovali enojni, dvojni, trojni in štirikratni bypass. Celotna tema restavracije je namreč povezana z bolnišnico: natakarice so medicinske sestre, naročila so recepti, na koncu gosta celo pregleda doktor s stetoskopom.

Kalorične vrednosti hamburgerjev v restavraciji The Heart Attack Grill so šokantne. V njih je od 0,23 do 0,91 kilograma mesa in imajo skupaj z dodatki skoraj 8000 kalorij, še bolj kaloričen pa je hamburger ravna linija, ki ga popečejo v pravi maščobi. Gosti, ki imajo več kot 160 kilogramov, dobijo brezplačen obrok, na voljo pa je tudi več vrst gaziranih pijač s pravim sladkorjem.

Avtor: Janja Prešern

 
 
Posreduj:      

Komentarji

Za komentiranje morate biti prijavljeni.